Obchody Święta Policji w KMP Poznań

29 lipca br. w auli Collegium Da Vinci odbyła się tegoroczna gala z okazji obchodów Święta Policji. W tym szczególnym dniu na wstępie prowadzący przywitał wszystkich zebranych gości na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu. Wśród uczestników gali nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, urzędów, instytucji, związków zawodowych oraz zaprzyjaźnionych służb.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk, podziękował policjantom i pracownikom Policji za codzienną pracę i zaangażowanie. W swoim przemówieniu zaznaczył, że praca policjanta to przede wszystkim wymagająca służba, nierzadko pełniona z narażeniem zdrowia lub życia. Komendant wyraził również słowa uznania i głębokiego szacunku za wsparcie dla wszystkich pracowników Policji.

W kolejnej części uroczystej Komendant Wojewódzki oraz Komendant Miejski Policji w Poznaniu wręczyli medale za zasługi przyznane przez Zarząd Wojewódzkiego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów dla policjantów i pracowników cywilnych Policji. Ponadto 95 policjantów, biorących udział w uroczystości, a łącznie 682 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne.

Wzorem lat ubiegłych odbyło się również wręczenie nagród i dyplomów dla dzielnicowych, którzy brali udział w konkursie „Najlepszy Dzielnicowy Miasta Poznania” oraz „Najlepszy Dzielnicowy Powiatu Poznańskiego”.

Święto Policji było również okazją do podsumowania XVIII festynu charytatywnego „Niebiescy dzieciom”. Podczas uroczystości Komendant Miejski Policji w Poznaniu wraz z zastępcami wręczył przedstawicielom różnych służb i instytucji i organizacji pamiątkowe tabliczki za udział i szczególne zaangażowanie podczas tegorocznego festynu.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, przedstawiciel Urzędu Miasta Poznania, Starostwa Poznański, przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego oraz Zakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów i Pracowników Policji województwa wielkopolskiego oraz ks. Prałat – kapelan wielkopolskich policjantów.

W uroczystościach wzięła udział Przewodnicząca WZZ NSZZ Pracowników Policji w Poznaniu.