Spotkanie Wigilijne KWP w Poznaniu

Przy wigilijnym opłatku na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu spotkali się szefowie wszystkich komend miejskich i powiatowych, naczelnicy wydziałów oraz kierownicy innych jednostek organizacyjnych. W spotkaniu wzięli udział również licznie zaproszeni goście. Uroczystość uświetnił występ chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 19 grudnia br. odbyło się spotkanie przy wigilijnym opłatku. Na zaproszenie insp. Piotra Mąki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu przybyli Dyrektor Gabinetu Wojewody Wielkopolskiego Michał Dembiński, Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Stanisław Gądecki oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania Michał Lemański. Licznie przybyli również przedstawiciele służb mundurowych współpracujących z wielkopolską Policją, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i ludzie nauki. Wśród gości znaleźli się także byli komendanci główni i wojewódzcy policji wraz z zastępcami, przedstawiciele związków zawodowych działających w Policji, kapelan wielkopolskiej Policji, a także wszyscy szefowie komend miejskich i powiatowych, naczelnicy wydziałów oraz kierownicy innych jednostek organizacyjnych.

Uroczystość rozpoczęła się od kolęd w wykonaniu chóru KWP w Poznaniu pod batutą prof. Antoniego Grochowalskiego. Podczas swojego przemówienia insp. Piotr Mąka podziękował wszystkim za dobrą pracę w mijającym roku. Zaproszonym gościom reprezentującym swoje instytucje i organizacje dziękował za pomoc i dotychczasową współpracę. Szef wielkopolskich policjantów po swoim wystąpieniu podzielił się ze wszystkimi opłatkiem. Przy śpiewie kolęd w wykonaniu chóru zaproszeni goście i uczestnicy spotkania złożyli sobie indywidualnie życzenia.

Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl