Spotkanie opłatkowo-noworoczne

22 grudnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne. Na zaproszenie szefa wielkopolskich policjantów insp. Piotra Mąki wzięli w nim udział przedstawiciele urzędów, instytucji i służb współpracujących na co dzień z wielkopolską Policją, a także przedstawiciele wojska, duchowieństwa oraz związków zawodowych, zarówno policjantów jak i pracowników Policji województwa wielkopolskiego w osobie Przewodniczącej WZZ NSZZ Pracowników Policji Lucyny Jaworskiej-Wojtas.

Święta Bożego Narodzenia to czas życzeń, a zbliżający się Nowy Rok zawsze skłania do przemyśleń i refleksji nad tym co spotkało nas w minionym roku. Uroczystość, która odbyła się 22 grudnia br. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu minęła właśnie pod znakiem wzajemnych życzeń i krótkiego podsumowania tego, co wspólnymi siłami udało się osiągnąć w obszarze współpracy na rzecz bezpieczeństwa.

Gospodarz dzisiejszego spotkania insp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, składając życzenia zaproszonym gościom – wśród których obecny był Poseł na Sejm Bartłomiej Wróblewski – a także podwładnym i współpracownikom, życzył przede wszystkim zdrowia, wytchnienia i odpoczynku w gronie najbliższych osób.

W trakcie spotkania głos zabrał również Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak oraz Wicestarosta Poznański Pan Tomasz Łubiński. Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ks. prałat Stefan Komorowski odczytał fragment Ewangelii. Kilka słów do zgromadzonych skierował także Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej Damian Bryl.

Wszyscy obecni na spotkaniu złożyli sobie moc świąteczno-noworocznych życzeń. Zgodnie z wielowiekową tradycją, życzeniom tym towarzyszyło wspólne łamanie się opłatkiem. Całe spotkanie odbyło się w miłej, rodzinnej atmosferze, przy śpiewie kolęd w wykonaniu Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod batutą prof. Antoniego Grochowalskiego.

Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl